RC0402JR-0768KL
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
RC0402JR-0768KL
JLCPCB Part #
C163436
Package
0402
Description
-55℃~+155℃ 50V 62.5mW 68kΩ Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS