RC0402JR-0743RP
MFR.Part #
RC0402JR-0743RP
JLCPCB Part #
C6751712
Description
-55℃~+155℃ 43Ω 63mW Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS