RC0402JR-072K7P
MFR.Part #
RC0402JR-072K7P
JLCPCB Part #
C5843052
Description
-55℃~+155℃ 2.7kΩ 63mW Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS