RC0402JR-07240RL
MFR.Part #
RC0402JR-07240RL
JLCPCB Part #
C137896
Description
-55℃~+155℃ 240Ω 50V 62.5mW Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS