RC0402JR-071K5P
MFR.Part #
RC0402JR-071K5P
JLCPCB Part #
C5716912
Description
-55℃~+155℃ 1.5kΩ 63mW Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS