RC0402FR-7W590KL
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
RC0402FR-7W590KL
JLCPCB Part #
C20161355
Package
0402
Description
-55℃~+155℃ 125mW 590kΩ Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS