RC0402FR-7W1K5L
MFR.Part #
RC0402FR-7W1K5L
JLCPCB Part #
C7273597
Description
-55℃~+155℃ 1.5kΩ 125mW Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS