RC0402FR-7W15K8L
MFR.Part #
RC0402FR-7W15K8L
JLCPCB Part #
C6961674
Description
-55℃~+155℃ 125mW 15.8kΩ Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS