RC0402FR-1316KL
MFR.Part #
RC0402FR-1316KL
JLCPCB Part #
C6751349
Description
-55℃~+155℃ 16kΩ 50V 63mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS