RC0402FR-1082R5L
MFR.Part #
RC0402FR-1082R5L
JLCPCB Part #
C7037660
Description
-55℃~+155℃ 63mW 82.5Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS