RC0402FR-0797K6L
MFR.Part #
RC0402FR-0797K6L
JLCPCB Part #
C327320
Description
-55℃~+155℃ 50V 62.5mW 97.6kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS