RC0402FR-0790R9L
MFR.Part #
RC0402FR-0790R9L
JLCPCB Part #
C163451
Description
-55℃~+155℃ 50V 62.5mW 90.9Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS