RC0402FR-078R06L
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
RC0402FR-078R06L
JLCPCB Part #
C137928
Package
0402
Description
-55℃~+155℃ 50V 62.5mW 8.06Ω Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS