RC0402FR-078M87L
MFR.Part #
RC0402FR-078M87L
JLCPCB Part #
C477803
Description
-55℃~+155℃ 50V 62.5mW 8.87MΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS