RC0402FR-07806RL
MFR.Part #
RC0402FR-07806RL
JLCPCB Part #
C327326
Description
-55℃~+155℃ 50V 62.5mW 806Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS