RC0402FR-0778K7L
MFR.Part #
RC0402FR-0778K7L
JLCPCB Part #
C163454
Description
-55℃~+155℃ 50V 62.5mW 78.7kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS