RC0402FR-0773R2P
MFR.Part #
RC0402FR-0773R2P
JLCPCB Part #
C7273367
Description
-55℃~+155℃ 63mW 73.2Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS