RC0402FR-0757R6L
MFR.Part #
RC0402FR-0757R6L
JLCPCB Part #
C327336
Description
-55℃~+155℃ 50V 57.6Ω 62.5mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS