RC0402FR-07576KP
MFR.Part #
RC0402FR-07576KP
JLCPCB Part #
C5859218
Description
-55℃~+155℃ 576kΩ 63mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS