RC0402FR-0756R2L
MFR.Part #
RC0402FR-0756R2L
JLCPCB Part #
C295880
Description
-55℃~+155℃ 50V 56.2Ω 62.5mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS