RC0402FR-07562RP
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
RC0402FR-07562RP
JLCPCB Part #
C7038503
Package
0402
Description
-55℃~+155℃ 562Ω 63mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS