RC0402FR-0754R9L
MFR.Part #
RC0402FR-0754R9L
JLCPCB Part #
C185409
Description
-55℃~+155℃ 50V 54.9Ω 62.5mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS