RC0402FR-0753K6L
MFR.Part #
RC0402FR-0753K6L
JLCPCB Part #
C273330
Description
-55℃~+155℃ 50V 53.6kΩ 62.5mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS