RC0402FR-0751RL
MFR.Part #
RC0402FR-0751RL
JLCPCB Part #
C137960
Description
-55℃~+155℃ 50V 51Ω 62.5mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS