RC0402FR-0747R5P
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
RC0402FR-0747R5P
JLCPCB Part #
C6164307
Package
0402
Description
-55℃~+155℃ 47.5Ω 63mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS