RC0402FR-0746R4P
MFR.Part #
RC0402FR-0746R4P
JLCPCB Part #
C5716772
Description
-55℃~+155℃ 46.4Ω 63mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS