RC0402FR-0742R2P
MFR.Part #
RC0402FR-0742R2P
JLCPCB Part #
C851836
Description
-55℃~+155℃ 42.2Ω 62.5mW Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS