RC0402FR-0740R2L
MFR.Part #
RC0402FR-0740R2L
JLCPCB Part #
C274892
Description
-55℃~+155℃ 40.2Ω 50V 62.5mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS