RC0402FR-0740K2L
MFR.Part #
RC0402FR-0740K2L
JLCPCB Part #
C137983
Description
-55℃~+155℃ 40.2kΩ 50V 62.5mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS