RC0402FR-0736RP
MFR.Part #
RC0402FR-0736RP
JLCPCB Part #
C6373767
Description
-55℃~+155℃ 36Ω 63mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS