RC0402FR-0736RL
MFR.Part #
RC0402FR-0736RL
JLCPCB Part #
C163470
Description
-55℃~+155℃ 36Ω 50V 62.5mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS