RC0402FR-0736R5P
MFR.Part #
RC0402FR-0736R5P
JLCPCB Part #
C7038484
Description
-55℃~+155℃ 36.5Ω 63mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS