RC0402FR-07316RP
MFR.Part #
RC0402FR-07316RP
JLCPCB Part #
C5859174
Description
-55℃~+155℃ 316Ω 63mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS