RC0402FR-072R7L
MFR.Part #
RC0402FR-072R7L
JLCPCB Part #
C327250
Description
-55℃~+155℃ 2.7Ω 50V 62.5mW Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS