RC0402FR-072R37L
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
RC0402FR-072R37L
JLCPCB Part #
C477648
Package
0402
Description
-55℃~+155℃ 2.37Ω 50V 62.5mW Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS