RC0402FR-072K94P
MFR.Part #
RC0402FR-072K94P
JLCPCB Part #
C6164280
Description
-55℃~+155℃ 2.94kΩ 63mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS