RC0402FR-072K7L
MFR.Part #
RC0402FR-072K7L
JLCPCB Part #
C138017
Description
-55℃~+155℃ 2.7kΩ 50V 62.5mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS