RC0402FR-072K55P
MFR.Part #
RC0402FR-072K55P
JLCPCB Part #
C7038470
Description
-55℃~+155℃ 2.55kΩ 63mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS