RC0402FR-071R87L
MFR.Part #
RC0402FR-071R87L
JLCPCB Part #
C477597
Description
-55℃~+155℃ 1.87Ω 50V 62.5mW Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS