RC0402FR-071R6L
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
RC0402FR-071R6L
JLCPCB Part #
C327252
Package
0402
Description
-55℃~+155℃ 1.6Ω 50V 62.5mW Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS