RC0402FR-071K8L
MFR.Part #
RC0402FR-071K8L
JLCPCB Part #
C163481
Description
-55℃~+155℃ 1.8kΩ 50V 62.5mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS