RC0402FR-071K82P
MFR.Part #
RC0402FR-071K82P
JLCPCB Part #
C5842851
Description
-55℃~+155℃ 1.82kΩ 63mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS