RC0402FR-071K62L
MFR.Part #
RC0402FR-071K62L
JLCPCB Part #
C138038
Description
-55℃~+155℃ 1.62kΩ 50V 62.5mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS