RC0402FR-07118RP
MFR.Part #
RC0402FR-07118RP
JLCPCB Part #
C5859054
Description
-55℃~+155℃ 118Ω 63mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS