RC0402DR-078K2L
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
RC0402DR-078K2L
JLCPCB Part #
C138071
Package
0402
Description
-55℃~+155℃ 50V 62.5mW 8.2kΩ Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS