RC0402DR-072K8L
MFR.Part #
RC0402DR-072K8L
JLCPCB Part #
C7038396
Description
-55℃~+155℃ 2.8kΩ 63mW Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS