RC0402DR-0716K9L
MFR.Part #
RC0402DR-0716K9L
JLCPCB Part #
C6961559
Description
-55℃~+155℃ 16.9kΩ 63mW Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS