RC0402BR-0740K2L
MFR.Part #
RC0402BR-0740K2L
JLCPCB Part #
C6638178
Description
-55℃~+155℃ 40.2kΩ 63mW Thick Film Resistor ±0.1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS