RC0201JR-0756KP
MFR.Part #
RC0201JR-0756KP
JLCPCB Part #
C5716659
Description
-55℃~+125℃ 50mW 56kΩ Thick Film Resistor ±200ppm/℃ ±5% 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS