RC0201JR-0736RP
MFR.Part #
RC0201JR-0736RP
JLCPCB Part #
C6750781
Description
-55℃~+125℃ 36Ω 50mW Thick Film Resistor ±200ppm/℃ ±5% 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS